Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Павло Мамалига. Ювілей митця та громадського діяча

23 червня цього року знаному на Заліщанщині, в Тернопільській області та за її межами громадському діячеві, поетові, музиканту, педагогу Павлові Семеновичу Мамализі виповнилось мудрих 85 років. Ця поважна дата не вплинула на силу його нескореного духу!

На жаль, роки, складні життєві обставини підірвали його здоров’я, але справжній українець П.С.Мамалига - й нині полум'яний трибун, дуже талановитий поет, який творить свої поезії під псевдонімом МАПАС. Павло Семенович настільки одухотворено й майстерно читає власні вірші, які знає напам’ять, що це вражає! Дивуєшся і захоплюєшся міццю його слова, як і державницькою позицією, якій він не зраджував ніколи! Україна живе в його думках, поетичних рядках, в його серці…

;

Павло Мамалига народився в багатодітній сім’ї хлібороба в м.Заліщики 23 червня 1934 року. Фахову освіту здобував у Львівському політехнічному інституті на архітектурному відділі будівельного факультету,  закінчив загальнонауковий факультет Чернівецького університету, фізико-математичний факультет Івано-Франківського педінституту, диригентсько-хоровий відділ Тернопільського музучилища. Він опанував гру на фортепіано, скрипці, гітарі та інших інструментах.
Павло Семенович працював як педагог у навчальних закладах м.Заліщики та району, в Чернівецької області, Тернопільській вечірній школі та керівником хору обласної лікарні.  Під його орудою творили багато колективів – хорів, ансамблів, оркестрів. Творчі колективи успішно виступали в Тернополі, Львові, Києві, Москві. П.С.Мамалига співпрацював із закладами культури м.Тернопіль, був учасником конкурсів на кращі пісні, завойовував призові місця. П.Мамалига став членом Спілки самодіяльних композиторів Тернопільщини та літературно-мистецького клубу «Дністер».

Його поезії, пісні друкували у районних та обласних виданнях. Музичні твори  звучали на районних, обласних та республіканських сценах, по радіо, на телебаченні. Хорову поема «Каменярі» на слова Івана Франка, музику Павла Мамалиги транслювало Чернівецьке, Львівське й Київське телебачення. Пісню «Тернопіль і Слівен-брати» він написав на слова В.Вихруща, а передавало цей твір болгарське радіо. Так зростала популярність поета і композитора Павла Мамалиги, який писав під псевдонімом МАПАС.

З 1989 року П.С.Мамалига є активним учасником громадсько-політичного життя нашого краю. А в 1990 році він став членом Української Гельсінської спілки. Водночас митець продовжував творити. П.С.Мамалига як всебічно обдарована особистість є автором більше 500 творів, серед яких представлені вірші, поеми, пісні, романси, обробки, інструментальна музика.

Павло Семенович Мамалига ніколи не був байдужим до соціально-політичних процесів, які відбувались і тривають у нашій країні. Як учасник політичних подій, акцій різних років, він відстоював українську державність.
Ми знаємо його як поета-трибуна майданів у Заліщиках під час Революції Гідності, хоча Павло Семенович Мамалига був уже тоді в поважному віці. Біографія нашого краянина, громадського діяча засвідчує: це Людина – гідна глибокої поваги!

Оксана Дяків

“НЕ СМІЙТЕСЯ, ЧУЖІ ЛЮДИ!»
Встане Україна
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!..
(Прикінцеві рядки вірша
Т.Шевченка
«Стоїть в селі Суботові...»)

О! Які слова пророчі
Нам, батьку-Кобзарю,
Ти лишив, щоб ми не скніли!..
Й тому їх вкладаю
В свої кличні «словодзвони».
Які шлю Вкраїні...
Тож хай, батьку, твої слова
В цих «дзвонах» полинуть.
По землі нашій змарнілій
Й додадуть нам сили,
Щоб ми Святий Заповіт Твій
Таки довершили!..
Щоб зраділи в душах й мертві,
Й живі оживились.
Й ненародженим у спадок
Скарб волі лишили!
...А поки що, моє серце,
Пульсуй-бийсь сильніше;
Пробивайсь «дзвонами» в кожне
Серце українське;
Буди в серцях клич благальний
«Послання» Шевченка,
Щоб обнялись брати й від здирць
Рятували неньку!
Вслухайсь уважно в мої «дзвони», брате,
Й добре подумай, кого обирати!..
Не чекай волі в «своїй хаті скраю»,
А йди до волі - й тебе привітає!...

МАПАС

Читайте також

Пошук

Система Orphus