Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Коли слово - зброя

(Побачила світ поетична збірка «Воїнам світла» за участю 100 авторів із України, в тому числі з Тернопілля, а також з-за кордону, адресована воїнам-захисникам незалежності нашої держави)

Багато наших сучасників в умовах сучасної неоголошеної війни на Сході України стають так званими тиловими бійцям: різними способами сприяють воїнам-визволителям. Надзвичайно зворушливим і показовим, справжнім українським феноменом у цьому аспекті є численна армія волонтерів. І кожен свідомий українець у міру своїх сил підтримує бойовий дух українських захисників. Не стали винятком і вітчизняні служителі пера, які своїми поезіями, прозою, патріотичними піснями, власними виступами перед громадськістю, воїнами, які перебувають на ротації, думками та творчістю піднімаючи бойовий дух солдатів.

Нещодавно свою лепту у цю творчу працю внесло і закарпатське видавництво «Серце патріота» спільно з Благодійним фондом «ВІТА ДОЛЬЧЕ». Спеціально для наших героїв, які, захищаючи нас усіх на Сході України, не змогли провести зимові свята у родинному колі, вийшла друком подарункова збірка поезій від сотні сучасних українських поетів. Книга так і називається «Воїнам світла».

Працювала над збірником група волонтерів. Упорядники, редактори, дизайнери та макетувальники виконували роботу на благодійних засадах. Жоден із авторів не претендував на гонорар.
«Повертайтесь живими, віримо у вас і чекаємо з перемогою!» – саме такі мотиви переважають у цій поетичній книжці, яка, хочеться вірити, буде до вподоби не лише воїнам, а й усім любителям сучасної поезії. Адже в збірці –  не лише патріотична лірика, але й близька всім вічна тема людських стосунків,  тепло сердець, які співпереживають і моляться, позитивна енергетика, яка струмує від віршів-оберегів, а також непереборне бажання наблизити перемогу і підтримати бойовий дух наших доблесних воїнів.

Примітно також те, що книга видана винятково як подарунок для воїнів, а згодом - і волонтерів. Вона не продається, проте кожен бажаючий може отримати збірник у подарунок-подяку за здійснену будь-яку пожертву в благодійний фонд «ВІТА ДОЛЬЧЕ» (www.vita.ozdorov.info) на оздоровлення поранених українських вояків.

Серед сотні авторів, чиї вірші представлені у збірнику «Воїнам світла» – літератори з усіх куточків України, а також ті, хто живе зараз далеко від нашої держави (Португалія, Туркменістан, США, Туніс), але душею, молитвами, творчістю і волонтерською підтримкою – разом із нами.

До слова, до збірника увійшла поезія авторів із Тернопільщини. Це – Леся Любарська з Борщова, Любов Печінка (Патара Бачія) з Теребовлі, Наталія Лопушняк (Хаммоуда), яка родом із с. Кошилівці Заліщицького району, але зараз живе в Тунісі, Тарас Коковський, Володимир Сірий, Юлія Фінковська,  а також  поезії Оксана Дяків (Заліщики).

До слова, вже понад 10 поезій із цієї збірки отримали нове дихання: стали піснями, завдячуючи творчості сучасних композиторів у різних куточках України. Зокрема, і вірш літератора, авторки п’яти збірок, редактора Заліщицької районної газети «Колос» Оксани Дяків «Хай ангели захистять!», уміщений в книжці «Воїнам світла», теж став піснею.

Яка ж історія її створення? У грудні 2014 року на волонтерській дошці оголошень волонтер із Хмельницького Юрій Лісецький написав: «Усім - доброго вечора, повернулись із 31 блокпоста, хлопці просять: може, хтось зможе написати вірш або пісню для них, щоб вони могли прослуховувати в тяжку хвилину…» Заліщицький композитор, який воював у роки Афганської війни, а сьогодні – активний волонтер Ярослав Гринишин у творчому тандемі з поетесою Оксаною Дяків створили пісню «ХАЙ АНГЕЛИ ВАС ЗАХИСТЯТЬ КРИЛЬМИ!» Вперше твір виконала Марина Грабовецька, і пісня прозвучала на урочистих заходах у Заліщиках. В Інтернеті було розміщено відео (https://www.youtube.com/watch?v=eigZkypXMpk). Пісня-молитва вже звучала також у Львові та Києві на презентаціях поетичної збірки «Воїнам світла».

Незабаром, наприкінці січня, наші волонтери побували в зоні АТО з гуманітарним вантажем для українських солдатів, зокрема й для наших земляків, зустрівшись із захисниками 31-го блокпоста, які знаходяться в новому місці дислокації після складних боїв із ворогом. Завдячуючи налагодженій співпраці, було доправлено гуманітарний вантаж для солдатів від Заліщицького, Чортківського районів, а також із Тернополя та Києва. 

Серед волонтерів були Андрій Красій, Ігор Федірко, Ярослав Гринишин, автор музики до пісні, який і передав її воїнам 31-го блокпоста.

Варто сказати, що, крім українського тексту пісні,  вже існує її англомовний варіант в авторському перекладі Оксани Дяків, який також зацікавив багатьох читачів у соціальних мережах.

ХАЙ АНГЕЛИ ЗАХИСТЯТЬ!

Солдати, залишайтеся живі
Наперекір і обстрілам, і «Градам»!
На вас чекають квіти польові,
Дружина й діти, наречена й мати…

Титани духу: кожен патріот!
Несуть у душах полум’яну силу.
Вони – Вкраїни щит і меч, оплот –
Ворожа нечисть ляже у могилу!

Ви небо підпираєте: грудьми
Бороните святу батьківську хату.
Хай Ангели вас захистять крильми!
Молитви наші – оберіг солдату…

Ми вірим щиро: небо голубе
Ще мирною веселкою озветься.
Вкраїнська армія з народом йде:
Єднання час – від серця і до серця!

                                21 грудня 2014 року

PATRIOTIC SONS OF MOTHERLAND

We want our soldiers to come back soon,
Because Ukrainian mothers wait at home.
But Russia took the part of native land.
We need protection! Army must defend!

All hearts beat strongly in same rhythm.
Ukrainian Army is fighting for peace.
But enemies keep on breaking the calm.
It's a difficult destiny for everyone.

We must unite against this awful war
With friends and countries of the world.
We ask from God that everyone to be alive.
And future will be better. For it we strive!

Let angels be with patriotic sons!
And children want to see blue sky and sun.
We pray for our fathers day by day
And peaceful time for people in Ukraine!

22 січня 2015 року

Надія ДЯКІВ, член Національної спілки журналістів України

Читайте також

Пошук

Система Orphus