Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Нелегальна зброя, як основна небезпека сучасної України

Незважаючи на те, що бойові дії тривають на сході України, де місцеве населення потерпає від постійної стрілянини та вибухів, на Тернопільщині також фіксуються факти використання ввезеної з території Донбасу зброї та боєприпасів, що викликає осторогу та паніку у жителів регіону, а також невпевненість під час перебування місцях масового скупчення людей..
Так, від початку року в Тернопільській області залишається складною ситуація пов’язана з незаконним обігом зброї та засобів ураження, що, незважаючи на докладання правоохоронними органами максимальних зусиль, спрямованих на протидію такому явищу, створює реальну загрозу використання зловмисниками засобів ураження для вчинення злочинів терористичного характеру.
Важливою причиною цьому є тривале збройне протистояння на сході України, що зумовлює наявність у протидіючих сторін значних обсягів стрілецької зброї та інших засобів ураження, основний витік якої у незаконний обіг здійснювався у 2014-2015 роках.
Наразі зловмисниками переважно здійснюється незаконне зберігання та реалізація засобів ураження, які були вивезені у зазначені вище періоди із зони проведення АТО.
Особливо загрозливою є тенденція виявлення фактів незаконного зберігання та застосування вивезених боєприпасів.
Зокрема, в січні-березні 2018р. фіксувалось 3 випадки незаконного зберігання та застосування зброї та боєприпасів за фактами яких відкрито кримінальні провадження і винуватці нестимуть відповідальність передбачену ст. 263 КК України.
Поряд з цим, незаконний обіг вищевказаних засобів ураження міг бути використаний для вчинення зловмисниками терористичних актів, незважаючи що за вказані важкі злочини, які передбачені ст. 258 КК України «Терористичний акт», винні у їх скоєні можуть бути засудженні до довічного ув’язнення.
У зв’язку із викладеним громадськість регіону має бути пильною та спостережливою щодо підозрілих осіб, насамперед тих хто повертається з зони бойових дій, на предмет можливої наявності у них зброї, боєприпасів та інших засобів ураження, які у будь-який час можуть бути застосовані для проведення акцій терористичного характеру та призвести до масової загибелі людей.

У випадку виявлення таких осіб свідомі громадяни мають терміново реагувати та повідомляти про такі факти правоохоронні органи для миттєвого усунення передумов до настання важких соціальних наслідків.

Пошук

Система Orphus