Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Нудистський пляж у Заліщиках був одним з перших за часів Польщі

 

На відміну від Німеччини і Радянської Росії, у Польщі до нудистів не ставилися вкрай негативно. У довоєнній і післявоєнній Польщі нудизм поширювався у віддалених і тихих місцях. Першими офіційно оголосили про місця для нудистів Заліщики (тепер Україна) та Отвоцк (тепер Польща).

 

Натуризм у Заліщиках

Про натуралістичні прояви нудистів добре знали у Польщі і це показано в літературі, читачам достатньо почитати мемуари Melchiora Wańkowicza та Czesława Miłosza. Через незвичну поведінку, обмеженість груп, тоді натуризм був поширений тільки у вузьких колах людей.

Коли справа доходить до історії пляжів у нашому місті, то варто зазначити, що у Заліщиках був перший і, мабуть, найвідоміший у Польщі неофіційний пляж натуристів, або, скоріше, нудистів.

Другий пляж був у Отвоцк (Польща), але, звичайно, був меншим. Мали вони переважно приватний характер (на приватних територіях), або випадковий, де люди збиралися кожного разу в іншому місці - в ізоляції.

Першу офіційну групу нудистів було оголошено в 1897 році в місті Грудзендз (Польща).

По іншому було ставлення до нудистів у тодішніх великих сусідів, навіть там, де натуризм використовували в ідеології. У Німеччині, як показують численні публікації та пропагандистські фільми - показані атлети, стародавні герої, як приклад чистої німецької раси та ідеї формування "надлюдини". У Радянській Росії ставилися до натуризму негативно як до забобонів в плані формування “радянського громадянина”.

Потім за часів поширення комунізму нудистський рух став неофіційним і надзвичайно рідкісним явищем.

Література:

  • Artykuł „Naga Prawda” ukazał się w lokalnej, codziennej gazecie Express Ilustrowany - (19 czerwca 1998 r. str. 43)
  • Dodano do Natura &... 8 kwiecień 2002

Читайте також

Пошук

Система Orphus