Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Любіть природу - удача не обмине

Добігає останній місяць весни. Чудова погода сприятлива для відпочинку, для купання. Багатьом хочеться поєднати приємне з корисним. Ну хоча б порибалити з вудочкою на березі Дністра чи Касперівського водоймища. Але тут існують певні правила, яких потрібно дотримуватися.

Ми запросили до розмови держінспекторів Тернопільської держрибохорони Володимира Борсукевича та Олега Зозуляка. Вони, найпершим чином, нагадали про те, що в період нересту, який триває до 10 червня, вилов риби заборонено. Правда, є місця в межах населених пунктів, де дозволено рибалити з однією вудочкою – це по Дністру від колишньої турбази «Дністрянка» через Заліщики до Печорної. Вниз за течією по лівій стороні від «Дністрянки» в урочищі «Кривому» до річки Серет, що впадає в Дністер (с.Городок) ловля риби заборонена.

Любительське рибальство у нерестовий період може бути дозволено органами рибохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком чи спінінгом з берега. На всіх інших водоймах риболовлю заборонено.

- Подейкують, що в районі с.Голігради рибалки займаються промисловим виловом риби. Ви буваєте там, контролюєте процес?

- Звичайно, буваємо. Навіть затримали там одного господаря електровудки, інших – на Дністрі. Всіх фактів за півроку уже п’ять – це по нашому і Борщівському районах. Минулого року з Печорної затримали Юрія Федика за порушення правил рибальства.

- Чи проводите з цією метою рейди?

- Якщо зважити на факти застосування електроструму, інших заборонених знарядь лову, то ми змушені належним чином реагувати на це. Адже така поведінка рибаків може призвести до знищення флори і фауни водоймищ. Хоч згідні, що не все можливо проконтролювати. І відвідавши ринок в Заліщиках, усвідомлюєш, хто шкодить річкам. Бо невеличкі рибки впіймавши – вже везуть їх на ринок продавати. Йде просто-напросто марнотратство.

- Порушень є багато. Люди сітями-путанками виловлюють, нападками («хватками»), багатогачковими переметами, «парашутами» та всякими драчами тощо. То, можливо, й справді чутки щодо промислового вилову риби є правдивими?

- Ми затримуємо порушників, але щоб вони тоннами тягнули рибу з Дністра – з такими фактами не зустрічалися. Рейди проводимо за участю обласних рибінспекторів, а також наших колег – Михайла Тимчука, Віталія Кушнірика, Михайла Мартинюка, залучаємо правоохоронні органи.

- Які санкції застосовуєте до порушників?

- Згідно протоколу Тернопільської рибінспекції та за рішенням районного суду було накладено штрафи по виявлених збитках рибному господарству в сумі 5644 гривні, а після виконання рішення суду було накладено штраф 17 тис.грн. за використання електровудок.

- 10 червня закінчується нерестовий період. Які побажання, застереження хочете висловити любителям посидіти з вудочкою після закінчення нересту?

- Починається активна риболовля, тому ні хвоста, ні луски вам! Хоч рибалка знає: усієї риби ніколи не спіймаєш. Головне – отримати задоволення від процесу. Але декілька застережень ми все-таки запропонуємо: дозволяється вилов риби вудками до 5 гачків, якщо більше – це вважається перевищенням своїх повноважень.

На добу дозволено вилов різної риби до 3 кг – на водоймах загального користування, а на платних – до 5 кг.

І нарешті: не чинімо жодних правопорушень. Нехай не приваблюють вас заборонені знаряддя вилову. Проявіть порядність на річці, на водоймищах, тоді й удача не обмине вас.

Ольга Личук

Газета "Колос", №43-44 від 25 травня 2012 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus