Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Де народився, там і знадобився. Приїзд Дмитра Фірташа (відео, оновлено)

Голова Федерації роботодавців України, Голова Ради директорів Групи компаній Group DF, відомий бізнесмен Дмитро Фірташ побував минулого тижня на своїй малій батьківщині, в Синькові, куди протягом останніх десяти років вкладає кошти у розвиток інфраструктури цього населеного пункту. Тут сьогоднішній меценат народився, закінчив школу.

У рідному селі Дмитро Васильович часто буває – тут живе його мати. Бізнесмен проводить реконструкцію та будівництво багатьох сільських об’єктів. За короткий період часу в Синькові здійснена повна реконструкція сільської школи, зараз поряд зі школою ведуться роботи по обладнанню нового стадіону. У центрі села з’явився новий сучасний Будинок культури, амбулаторія сімейного лікаря. У перспективі передбачається новітній готель і ресторан у складі відпочинкового комплексу на базі використання місцевого ставу, який буде розширений та осучаснений.

У СТРЕМЕНІ ДНІСТРА

У Заліщиках Дмитро Фірташ фінансує оновлення центральної районної лікарні, поліклініки. Згідно з програмою модернізації медичної установи зведено нові будівлі відділень педіатрії та невідкладної допомоги. Також буде закуплено нове найсучасніше обладнання, автомобілі для бригад служби «швидкої медичної допомоги», реанімобіль.

Відтоді, як почалися активні дії по розбудові райлікарні, минуло півроку. Що зроблено за такий відносно короткий період часу? Скрупульозне вивчення цього питання стало чи не головною метою відвідин Заліщиків, Синькова, куди Дмитро Васильович приїхав із Буковини у супроводі голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва.

Біля районної лікарні, за давнім українським звичаєм, із врученням короваю його зустріли голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян, керівники Заліщицької районної влади – голови райдержадміністрації та райради Олег Барчук та Іван Дрозд зі своїми заступниками, а також міський голова Володимир Бенев’ят.

На зустріч завітали також і в.о.начальника обласної міліції Віктор Сак, керівник служби МНС Тернопілля Євген Лукавий, голови райдержадміністрацій, районних рад області, навіть міський голова Тернополя Сергій Надал, начальники обласних управлінь та відділів.

Усі гості оглянули об’єкти районної медицини, які вже відремонтовані-оновлені, а також ті, що перебувають на стадії будівництва.

Особливо приємно вразило приміщення поліклініки. Її завідуюча Оксана Цимбалюк супроводжувала численних гостей з кабінету в кабінет, де все виконано з особливим смаком і любов’ю. Не дивно, що медики зворушливо зустрічали гостей і дякували Дмитру Васильовичу за таку велику увагу до галузі. У денному стаціонарі, власне, перебували пацієнти, коли бізнесмен завітав туди. Люди висловлювали своє задоволення тими вагомими змінами, які сталися за невеликий проміжок часу. У кожному кабінеті – нові комунікації: батареї, гаряча вода, утеплені стіни, сучасні двері, вікна, меблі, підлога, чудове освітлення. Гості побували в дитячому відділенні, тут все готове до прийому дітей, лише меблі завезуть найближчим часом – замовлення вже зроблено. Така велика кількість людей, яка завітала на територію районної лікарні, вразила поважного гостя. «Я взагалі - то їхав до себе додому. А дорогою хотів подивитись на лікарню. Виявилось, що у нас тут ще й нарада. Можливо, це і добре», - зазначив бізнесмен.

НА МАЛІЙ БАТЬКІВЩИНІ

У актовому залі Синьківської школи відбулася презентація проекту тепличного комплексу, який спорудується на окраїні села. Розмову на цій зустрічі започаткував голова ОДА Валентин Хоптян, який висловив задоволення зробленим у районній лікарні. «Проект передбачено завершити до 1 серпня. У Заліщиках буде окружна лікарня. А до 1 жовтня медицина буде реформована, - сказав очільник області. – Ми працюємо різними напрямками, зі всіма меценатами, міжнародними інституціями.

У райцентрах націлюємо бізнесові структури на те, що кожен із найсильніших має впорядкувати по 2-3 лікарняних палати. Відрадно, що в цьому сенсі назустріч людям йде першим Дмитро Васильович, а його наслідують інші.

Зокрема, в реформуванні освіти – переоснащення і забезпечення її необхідним – добрий приклад подає Іван Гута з Гусятинщини», - сказав Валентин Антонович.

Дмитро Фірташ під час виступу був небагатослівний, але конкретним у плані відвідин рідного села. Тут він будує новий тепличний комплекс. Як пояснив інвестор, подібних теплиць у світі на сьогодні існує лише чотири. А в Україні їх взагалі немає. Далі Дмитро Васильович зізнався, що «80 відсотків громадян країни вважає, що я з Чернівців. І щоразу мені доводиться пояснювати, що я, вибачте, не звідти. Просто там я провів дуже багато часу в житті, і тому для мене це - друга батьківщина, до якої я ставлюся так само, як і до Тернопільщини, де народився», - розповів бізнесмен.

РЕАЛІЗУЄ ПРОЕКТ ГОЛЛАНДСЬКА КОМПАНІЯ

Отже, в недалекому майбутньому в Синькові розпочне роботу нове господарство загальною площею 10 гектарів і передбачається, що вирощуватимуть тут щороку 4 тис.тонн помідорів і 1 тис.550 тонн перцю.

Головний інженер, провівши презентацію об’єкта, зауважив, що будівля має бути надсучасна, аналогів якій немає ніде: мається на увазі і технології, і матеріали, і світлокультура. Урожайність передбачається на 20-25 відсотків більша, ніж у високотехнологічних господарствах, в 6 разів – ніж у фермерських і у 18 – ніж у приватних одноосібних господарствах. Тепличне обладнання та конструкції постачає нідерландська компанія, яка розробляє проекти таких комплексів і надає комплектуючі для їх будівництва у понад 30 країн світу, зокрема у Великобританію, Австралію, Китай, Данію, США.

Технології вирощування овочів запозичені в Ізраїлі, який є світовим лідером як за розвитком тепличних технологій, так і в постачанні овочів і фруктів на світовий ринок.

Подачу добрив та збагаченого мінералами розчину, постійну температуру буде підтримувати комп’ютеризована система. З її допомогою фахівці з Нідерландів та Ізраїлю будуть здійснювати дистанційний агрономічний нагляд, контролюючи усі стадії вирощування овочів та їхню врожайність.

На даний час у Синькові працює група спеціалістів із Голландії та Ізраїлю, які за добу переробляють технікою 500 куб.м грунту. Високоефективні машини забезпечують ударні темпи роботи.

Щоб задовольнити об’єкт потребами води, розглядається проект будівництва водонасосної станції.

Сьогодні тут працює 200 робітників на земляних роботах, а в березні додасться ще 300. Теплиці будуть засклені, що забезпечить вентиляцію покрівлі. Для роботи на такому комплексі буде потреба в 300 висококваліфікованих спеціалістах, які працюватимуть із високоякісною технікою, в агрономічній службі, на метеорологічній станції і т.д.

Згідно проекту, передбачено змонтувати 100 тонн трубних систем опалення, які керуватимуться комп’ютерами.

УСПІХ -
У ЗМАГАННІ

«Звичайно, нас, буковинців, радує впровадження новітніх технологій у сусідів, - сказав голова ОДА Буковини Михайло Папієв на презентації тепличного комплексу. - Досвід показує, що успіх є тоді, коли нормальне порозуміння між владою і народом. І чим сильніші роботодавці, тим краще для держави.

Ваш земляк Дмитро Фірташ – керівник Федерації роботодавців України, який веде європейський діалог, що сприяє розширенню економічних зв’язків, розвитку нових гігантів-підприємств».

Бізнесмен має намір збудувати завод по переробці сої. І, очевидно, він також буде на Тернопіллі, хоча раді були б мати його у своїй області й буковинці.
Про такі добрі справи, досвід роботи люди повинні знати. Бо сьогодні є чимало в Україні багатих людей, але надто мало з них вкладають інвестиції у розвиток свого краю, своєї малої батьківщини.

Після презентації тепличного комплексу всі квапилися до місця його спорудження, де й було закладено перший камінь під цю новітню будову-комбінат, який передбачено ввести в експлуатацію товариством «Едем». Першу цеглину, звісно, заклав Дмитро Васильович, а разом з ним голови Тернопільської ОДА В.Хоптян, Чернівецької - М.Папієв, голови РДА О.Барчук і райради І.Дрозд, сільський голова Синькова Г.Підгірна. Зібралися на цю пам’ятну для села подію не тільки численні гості з області, а й місцеві жителі. Сільська громада високо оцінює зусилля свого земляка в розбудові села, в соціальному оновленні його. А тепер люди мають велику надію, що буде робота, стабільні заробітки, а для села – це найголовніший чинник для кращого життя. В реалізації проекту бере участь ведуча голландська компанія «VAN DER HOEVEN» - відома в усьому світі.

Отець Петро за християнським обрядом освятив початок великої грандіозної будови, було висловлено слова щирої вдячності за добрі справи винуватцю такої події – Д.В.Фірташу. А поки що на величезному полігоні ведуться підготовчі роботи, працює суперсучасна техніка і чимало людей.

Таблиця при в’їзді в село свідчить про паспортні дані об’єкта: «Сільськогосподарський комплекс з вирощування і зберігання плодоовочевої продукції с.Синьків. Генпідрядник МП «Партнер».

Фундамент під тепличний комплекс закладено ініціатором та інвестором, нашим земляком Д.В.Фірташем.

Обласні чиновники зацікавились в селі й іншими об’єктами соціального призначення, які збудовано, завдячуючи уродженцю села.

Тому гості й відвідали сільську амбулаторію, Будинок культури, ознайомились із оснащенням школи та класів, аналогів якій в області немає.

Ольга Личук
Газета "Колос", №16-17 від 17 лютого 2012 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus