Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Школа майбутнього

1 грудня у залі засідань районної ради та райдержадміністрації відбулася нарада директорів шкіл Заліщанщини. Під час цього зібрання за участю голови райради Івана Дрозда перед керівниками навчальних закладів виступив голова Заліщицької РДА Олег Барчук. Олег Олександрович розповів присутнім про позитивні результати роботи влади за останній час, а також акцентував увагу на Синьківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Водночас очільник району запропонував відвідати цю школу і на власні очі побачити цей чудовий заклад. Тут же голова РДА замовив комфортабельний автобус, і всі керівники освітніх закладів вирушили на своєрідну екскурсію, щоб поглянути на справжню школу майбутнього.

Справа, при в’їзді у Синьків, ми побачили великий будівельний майданчик, де активно працювало кілька десятків машин різної будівельної техніки. Очевидно, там має постати сучасне європейське тепличне господарство.

Прямуємо далі. Недалеко біля школи вже зведена прекрасна будівля, яку закінчують майстри. Це новий Будинок культури. Поруч із ним зводять кафе та готель, який має стати кілька зірковим.

Хто ж той чарівник, який за короткий час перетворює село на острів найсучаснішого, модерного європейського життя? Це – виходець із Синькова, випускник місцевої середньої школи, багата людина і водночас спонсор – Дмитро Васильович Фірташ. Але з переліченого це ще далеко не все, що робиться у Синькові. Особливо нас вразила школа. На своєму життєвому шляху мені довелось побачити багато нових шкіл. Але Синьківська - це щось зовсім особливе. Європейське перекриття школи гармоніює з великими вікнами. Добре виконане зовнішнє оформлення будівлі,нова огорожа та подвір’я, внутрішній двір усе - викладене плиткою. Спортивний майданчик теж уже на завершенні. Заходимо у приміщення школи. Приємні для ока світлі, пастельні тони стін коридорів та класів, у які ведуть однакові сучасні двері. Уже з оформлення відчуваєш подих Європи. Але це ще далеко не все. Кабінет німецької мови обладнаний лінгафонною апаратурою, у кабінеті фізики є все необхідне для якісного навчання, для дітей встановлена перша в районі цифрова лабораторія «Нова». Сучасні кабінети біології та хімії, два кабінети інформатики: в одному стаціонарні комп’ютери (16+1), а в іншому – ноутбуки (16+1), мультимедійна дошка. Учительська, кабінет директора завучів – все пахне новими меблями.

Здивувала нас і шкільна їдальня, харчоблок якої сучасно обладнаний. У захваті були ми і від спортивного залу, де розміщенні модерні тренажери. Зацікавила директорів і підлога, яка виготовлена із м’якого матеріалу для безпеки школярів.

Класи молодших учнів, кабінети історії, географії чудово оформлені. На коридорах – екзотичні великі вазони, на стінах гобеленові картини. І було б зовсім несправедливо, якби при вході у школу не було розміщено стенда, на якому йдеться про ту людину, котра це все створила, - Дмитра Васильовича Фірташа. А як же наші директори шкіл? Захоплені, звичайно. Може, трішки по-доброму заздрять своїм колегам із Синьківської школи. Водночас і радіють. Буде на кого рівнятися, щось подібне створювати у своїх школах і з надією чекати, можливо, на такого ж власного випускника. Думаю, що подібну школу нечасто і в Києві зустрінеш! Увесь час делегацію педагогів супроводжував Олег Барчук – голова РДА, який робить все можливе для того, щоб освітні установи району ставали кращими, щоб у них було недороге тепло, добротні вікна, прекрасні кабінети.

Можливо, колись подібна школа буде і в Заліщиках. Справу розпочато. Адже ми, жителі району, є свідками будівництва нового лікарняного комплексу. Замовником його є той же «чарівник» - Дмитро Васильович Фірташ.

Ольга Царьова,

завідуюча РМК відділу з питань освіти РДА,

заслужений працівник освіти України

Газета "Колос", №101-103 від 9 грудня 2011 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus