Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Небезпечна знахідка ліквідована

Велику увагу районна служба МНС приділяє інформуванню населення щодо поведінки з вибухонебезпечними предметами. Хоча Друга світова війна давно закінчилася, але її відгомін чути й сьогодні. Адже від початку цього року на території Тернопілля виявлено та знешкоджено працівниками МНС 4753 вибухонебезпечних предмети. Не обминула така ситуація і наші Заліщики.

Так, 4 листопада 2011 року на пункт зв’язку Державної аварійно-рятувальної служби ПДПЧ-15 м. Заліщики поступило повідомлення від працівника рятувально-водолазної станції про знахідку невідомого вибухонебезпечного предмета, який було виявлено під час проведення профілактичних робіт з рибалками. Слід наголосити, що, на жаль, наші жителі не дотримуються попереджувальних правил. Адже цей невідомий предмет вони витягували на берег самотужки, вважаючи за металобрухт, що могло призвести до людських жертв і матеріальних втрат.

Адже відстань до найближчих житлових будівель (а це в тому числі й дитячий санаторій) складала в середньому від 75 до 350 метрів. А радіус дії цієї, як потім було встановлено, авіабомби від 1,5 до 2 кілометрів. На місце знахідки того ж дня прибули представники РВ УМНС і влада району. Було огороджено місце події і забезпечено охорону виявленого ВНП працівниками Заліщицького РВ УМВС. Того ж дня було заплановано повідомити відповідні служби в районі та області і скликати комісію з ТЕБ та НС, яка й відбулась 7 листопада і розробила детальні заходи по ліквідації авіабомби.

Питанням знешкодження авіаційної фугасної бомби SC-250 років Другої світової війни займалися до приїзду піротехніків із Тернополя працівники Заліщицького РВ УМНСУ в Тернопільській області (нач. В.Вирста).

З часу її виявлення і до початку ліквідаційних робіт об'єкт постійно перебував під охороною працівників міліції, депутатами Заліщицької міської ради було проведено інформування жителів будинків поблизу об'єкта.

У понеділок, 7 листопада, до роботи приступили фахівці аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління МНС України в Тернопільській області. Майор служби цивільного захисту, т.в.о. начальника піротехнічної групи Сергій Гуцуляк провів обстеження і очищення від намулу поверхні авіабомби. Далі небезпечну знахідку після відповідної підготовки та тимчасового виведення людей з ближніх будинків і дитячого санаторію було повантажено на спеціальний автомобіль для транспортування із супроводом ДАІ до попередньо визначеного місця підривних робіт. Маршрут пролягав по вулицях Наливайка, Рибацькій м.Заліщиків, центральній вулиці с.Добрівляни до АЗС с.Бедриківці в напрямку с.Дзвиняч через центральний автошлях до урочища Перцева Долина поблизу с.Іване-Золоте. Працівники ДАІ на той період часу зупинили рух автотранспорту на прилеглих дорогах, дії були узгоджені з графіком руху поїздів. Крім того, попередньо на місці ліквідації авіабомби екскаватором вирили спеціальну яму, яка відводила ударну хвилю вибуху в безпечний напрямок, де були відсутні магістралі життєзабезпечення населення.

Підривні роботи були успішно здійснені 7 листопада о 16 год. 05 хв. Вони показали, що авіабомба навіть через багато десятиліть була вкрай небезпечна.

До виконання усіх необхідних робіт були залучені: районна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом першого заступника голови РДА, голови цієї комісії С.Кобіса, представники Управління МНС в області під керівництвом заступника начальника Управління з оперативного реагування, полковника А.Ковбасюка, І.Бабій - начальник Управління по питаннях НС в області, спеціалісти Заліщицьких райвідділів МНС (нач. В.Вирста), УМВСУ (нач. С.Семенків), ДАІ (кер. М.Мельник), Заліщицька міська рада (голова В.Бенев’ят), Добрівлянська сільрада (голова С.Гуцуляк), підприємець В.Андрусик та інші.

Як бачимо, попередження служби МНС не є безпідставними. Кожному жителю району - і дорослим, і дітям -необхідно уважно вивчати правила поведінки з небезпечними знахідками. Адже такі знання дозволять зберегти власне життя і своїх близьких, не зазнати матеріальних втрат.

Андрій ПАЧВА,

начальник ДАРС ПДПЧ-15 м.Заліщики

Газета "Колос", №93-94 від 11 листопада 2011 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus