Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Наша швидка допомога - найкраща в Україні (відео)

Журналістам "Колоса" стало відомо. що бригада швидкої допомоги із Заліщиків, отримавши перемогу на обласних змаганнях, активно готується до міжнародного суперництва. За успіхи цієї команди рятівників раділи всі медики Тернопілля, як і заліщани, бо вони справді вартують і щирого вдячного слова, і вболівання за їхню перемогу і, зрештою, належного пошанівку. Відео репортажі:

НЕ МІЛІЄ БЛАГОДІЙНИЦТВО

Учасником міжнародних змагань заліщицькі медики «швидкої» могли стати за однієї умови - наявного сучасного санітарного транспорту. Звичайно, придбати його самотужки - це нереально в наш час. Єдина надія була на благодійників, які спроможні придбати і подарувати галузі сучасну машину. Бригада швидкої допомоги довго чекала такого свята. І воно прийшло, бо на потреби часу відгукнувся уродженець Заліщиків, випускник школи ім.О.Маковея, генерал - полковник міліції Володимир Бедриківський, який вручив ключі від нової сучасної «Газелі» і побажав медикам єдиного - щоб вона служила людям в найекстремальніші періоди.

«Для нас це була манна небесна, - щиро зізналась завідуюча відділенням швидкої Ірина Решетило. - коли напередодні нашого професійного свята Володимир Володимирович завітав до нас із такою приємною місією - вручив ключі від нової карети допомоги. Бачили б ви, як раділи всі за такий подарунок, як вдячно сяяли обличчя їхні, що не перевелися добрі люди, які так розуміють, що від цього моменту буде врятоване не одне життя людське.

А в колективу бригади «швидкої» з явилася впевненість в тому, що вони обов'язково тепер поїдуть на міжнародні змагання, хоча обладнання медичного в «Газелі» не було. І знову почалися пошуки грошей, за які можна б придбати все необхідне.

«Ми були переконані, що й на цьому шляху знайдуться щирі і розуміючі люди. Тому звернулися до голови РДА Олега Барчука, першого заступника начальника управління охорони здоров'я ОДА Любомира Синоверського і, звісно, до головного лікаря ЦКРЛ Василя Романюка. Жоден з них в допомозі не відмовив. Придбали медичні ноші, укомплектували меблі для «швидкої». Це дуже трудомістка робота, та ще й терміни її виконання були обмежені. Але Ярослав Загарійчук і Микола Гичун справилися із завданням успішно.

Приватні підприємці надали спонсорську допомогу відділу «швидкої». Сьогодні завдячуємо їм усім, що долучилися своїми коштами до спорядження «Газелі» та й, зрештою, до нашої поїздки на змагання. Це Іван Тумак, Володимир Чубатий, Ярослав Крайник, Микола Орищук. Роман Ейлер, Василь Хома, профком райлікарні (голова Микола Козіцький).

За кошти спонсорів згідно табеля оснащення ми змушені були придбати відповідний інвентар. А зав курсом медичного рятівництва при кафедрі «Медицина катастроф» Тернопільської медакадемїї Роману Ляховичу — нашому земляку, подяка за надані вакуумні шини, шийний комірець, дефібрилятор та комбітьюб. Цю допомогу Роман Мар'янович надав спільно з головним лікарем центру швидкої медичної допомоги м.Тернопіль Михайлом Джусом». - розповідала завідуюча відділом Ірина Решетило.

«ЗАЛІЩИКИ» - ЗНАХІДКА КОНКУРСУ

Так образно висловився за цю команду директор науково-практичного центру екстреної допомоги та медицини катастроф, доктор медичних наук, професор Григорій Рощін, -розповідали учасники події.

«Змагання проходили на високому організаційному і представницькому рівні. Я лише назву декілька адрес його учасників і ви переконаєтесь, наскільки «круті» ці змагання і які фахівці прибули на них: швидкі медичні допомоги із Кракова, Каунаса, Вільнюса, медична клініка «Борис», а далі представники - з Харкова, Києва, Львова. Черкас, Рівного. Івано-Франківська. Тернополя, медуніверситету ім.О.О. Богомольця, з Хмельницька, Вінниці. Первомайська, Білої Церкви, Луганщини і Закарпаття, Буковини і клініки «Фіторія» та багатьох інших. Всього у третьому Міжнародному конкурсі швидкої медичної допомоги 13-14 липня в Кам'янець-Подільську взяло участь 30 команд», - ділилася міркуваннями учасниця змагань, лідер команди, чудовий лікар-професіонал своєї справи Галина Цимбалюк.

Не вперше спілкуюся з Галиною Юріївною і щоразу переконуюсь - вона справжній фанат своєї справи, вона живе медициною, їй, здається, під силу подолати найкрутіші віражі конкурсних завдань.

Вона - знаючий фахівець, тому й команді, куди ввійшли заввідділом Ірина Решетило, Фельдшери Юрій Якимчук і Андрій Турковський, водій Любомир Присмак, старший адміністратор Богдан Лецко було під силу впоратися з найскладнішим завданням.

Під час жеребкування наша заліщицька команда витягнула третій порядковий номер. Змагання проходили по денному, вечірньо-нічному та ранковому турах. А кожен конкурс, зі слів учасників, був організований певною обпастю і відповідними суддями з когорти професорського складу і доцентів вищих навчальних медичних закладів.

12 липня відбувся заїзд учасників, їх реєстрація, а 13 - урочисте відкриття змагань, привітальне слово очільника Хмельницької області, інших посадових осіб, благословення священиків.

В рамках міжнародних змагань відбулася й науково-практична конференція в актовому залі національного університету імені І.Огієнка. «А де, власне, відбувалися змагання?», напрошувалося спитати.

Галина Юріївна розповіла: «Вони були розкидані по всьому місту. Об'єктами стали Стара Фортеця, Польська брама, Ратушна площа, біля річки, на залізничному переїзді».

І завдання були тільки пов'язані з екстремальними випадками. Для прикладу: «Фатальна прогулянка». «Русалонька», «Ревнощі», «Парашутист падає з висоти». ДТП трьох потерпілих. «Аварія на залізниці з великою кількістю потерпілих». До речі, всі конкурси були ускладнені несподіваними моментами на шляху виконання того чи іншого завдання.

Представник медичної клініки «Борис», оцінюючи ці змагання, зауважив, що рівень завдань - європейський. І підготовка також згідно європейських стандартів.

РАДІСТЬ ПЕРЕМОГИ

Медики швидкої допомоги завжди поспішають творити добро, надаючи хворому найпершу допомогу і в очах врятованих вони залишають на землі благодатний світ. Той світ од завзяття людського, від труда людського, від ума людського. Їх оцінили по найвищій школі. По загальному рейтингу кожне місце з числа державних бригад найкраща міжнародна команда із Кракова (Польща), найкраща приватна команда - медична клініка «Борис». І що приємно - перше місце з числа державних бригад вибороли Заліщики.

Головний суддя змагань зав. кафедрою медицини катастроф Тернопільської медичної академії Арсен Гудима особливо радий за успіхи заліщицьких медиків.

Це справді заслужена перемога - 682.5 бала, швидка медична допомога із Крокова - 675, із Каунаса -654 бали. А друге місце - за харків'янами, третє - за центром екстреної меддопомоги Львова - 626,5 бала. Наші - найкращі. Вітали колектив по приїзді колеги-медики, друзі-суперники, керівництво райлікарні, всі, кому ці скромні відчайдушні люди надавали допомогу, і хто, зрештою, також прилучився до неї своїми фінансовими внесками, а також — найвизначнішим дарунком - швидкою допомогою.

За І місце в третьому Подільському міжнародному конкурсі швидкої допомоги команда нагороджена дипломом журі конкурсу, а також грамотою Міністерства охорони здоров'я України, Головного управління МНС України в Хмельницькій області, Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф.

Знай наших! Вітаємо!

Минулого вівторка на лікарську «п'ятихвилинку» в районну лікарню завітали голова РДА Олег Барчук та голова районної ради Іван Дрозд. Вони привітали колектив швидкої допомоги -переможців III міжнародного конкурсу у Кам'янці-Подільському. Районні керівники вручили команді-переможцю матеріальну винагороду та розкішні квіти.

Ольга Личук,
Газета "Колос", №61-62 від 22 липня 2011 року

Читайте також

Пошук

Система Orphus