Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Чи почуто голос кожного?

Перше засідання колегії РДА в новому році було позначене обговоренням найбільш актуальних і злободенних проблем дня - про здійснення автобусного сполучення населених пунктів району та заходи щодо забезпечення безперебійного руху транспорту і перевезень у зимовий період; про стан забезпечення законності і правопорядку, захисту конституційних прав і свобод громадян, протидії злочинності і корупції в районі; про роботу Заліщицького районного відділу Тернопільської регіональної філії "Центру ДЗК" і Держкомзему в районі тощо.

ГАРАНТІЇ НА РЕЙСИ НЕМАЄ

Інформуючи колегію про мережу автобусних сполучень та перевезень в районі, начальник відділу інфраструктури РДА Ігор Дудяк відмітив, що в даний час 9 водіїв-перевізників обслуговують 18 транспортних маршрутів. Однак, з ними є чимало проблем.

Як зазначив сільський голова Дзвиняча Петро Умрихін, «люди не мають віри й гарантій у тому, що автобус прибуде до їхнього населеного пункту і забере пасажирів. Обслуговує Дзвиняч маршрут «Заліщики-Мишків». Нерідко на автозупинці збираються до 50 осіб, серед яких чимало й учнів шкіл, студентів. Вони, звісно, страждають від зриву графіка руху автобуса, а то й від переповнених автосалонів».

Як стало відомо, в Зозулинці та Виноградне взагалі не відкрито маршруту. Звичайно, чималу проблему тут складає бездоріжжя та круті спуски-підйоми, котрі взимку треба очищати від снігу, посипати піском чи іншим протибуксуючим матеріалом. Сільські голови апелювали до начальника «Райавтодору» Йосипа Дроздовського, мовляв, треба ретельніше вирішувати проблеми дня. Йосип Петрович у відповідь сказав, що сільські голови мають оперативніше інформувати про дорожні проблеми зими, бо якщо немає піску — слід завезти його, не прогорнута дорога - треба надіслати техніку. У районі 270 км доріг треба сьогодні очищати від снігу, але якість дизельного пального не відповідає зимовим вимогам та нормам. Від цього теж залежить як робота очисної техніки, так і ефективність роботи рейсових автобусів.

Голова райдержадміністрації Ярослав Навольський звернувся до сільських голів з невідкладною потребою оперативного інформування дорожної служби про ситуацію у своїх регіонах, а «Райавтодор» зобов'язав у повному обсязі забезпечити дороги протибуксуючими матеріалами на період обледеніння і щоденно дбати про ефективність роботи довіреної техніки. Відділу інфраструктури РДА рекомендовано ретельніше контролювати дотримання автоперевізниками виконання умов договорів на перевезення пасажирів та вимог транспортного законодавства.

ЗЛОЧИННІСТЬ НЕ ВІДСТУПАЄ?

Про дотримання законності і правопорядку та захист конституційних прав громадян, протидію злочинності і корупції в районі говорив на засіданні колегії РДА завсектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА Ярослав Воврин. За даними райвідділу обласного УМВС України минулого року в районі скоєно 110 злочинів (позаминулого на 6 менше), з них не розкрито 8. До райвідділу надійшло 1900 заяв про правопорушення проти 1596 за 2008-й рік. Правда, зменшилась кількість убивств, зґвалтувань, грабунків, дорожно-транспортних пригод з потерпілими. Однак це не вплинуло на поліпшення криміногенної ситуації в районі. Спостерігається ріст розбійних нападів у громадських місцях. А ефективність розкриття їх бажає кращого. Практично й кожна четверта крадіжка в районі не розкрита. У минулому році зареєстровано 32 злочини економічного характеру, 1 - у банківській системі.

На виконання Закону України «Про боротьбу з корупцією» 10 осіб притягнуто до адмінвідповідальності. Тому колегія рекомендувала райвідділу УМВС вжити рішучих заходів для виявлення фактів хабарництва та інших проявів кримінального штибу, активізувати роботу з протидії злочинам майнової спрямованості, в першу чергу з незаконним заволодінням транспортними засобами та кражею індивідуального майна громадян.

ПРИВАТИЗАЦІЯ:
ПРОБЛЕМИ ЗАЛИШИЛИСЬ

Мабуть, одним із найголовніших питань порядку денного засідання колегії РДА був стан регулювання земельних відносин у районі. Інформували про нього начальник Заліщицького райвідділу ТРФ «Центру ДЗК» Дмитро Васильчик та начальник управління Держкомзему в районі Ольга Білокінська.

До середини минулого року укладено та зареєстровано 13896 договорів оренди земельних ділянок (паїв), що на 450 договорів більше, ніж за цілий 2008-й рік. До «Центру ДЗК» передано на реєстрацію 1354 договори оренди, з яких 1309 уже зареєстровані. Ольга Василівна зауважила, що в райуправління Держкомзему надійшло 139 звернень громадян проти 190 у 2008-ому році. Усі вони розглянуті з дотриманням строків, передбачених ст. 20 Закону України «Про звернення громадян».

У районі практично завершився процес приватизації земель сільськогосподарського призначення. Із 22370 громадян, які набули право на земельну частку (пай), отримали державні акти на право їх власності 21650 осіб, а це понад 97 відсотків.

У серпні 2009 року Кабміном України прийнята постанова про безоплатне оформлення та видачу громадянам державних актів на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах населених пунктів, присадибні ділянки та наділи для садівництва. Уже прийнято та зареєстровано 5390 заяв, укладено 4700 договорів на виготовлення технічної документації. Навіть уже виготовлено, зареєстровано і видано 583 державних акти на ці землі. Управлінням також проведена підготовча робота із розмежування земель державної та комунальної власності, яку потрібно виконати на території 37 місцевих рад.

Інформація Ольги Білокінської до певної міри була критично сприйнята окремими присутніми в залі, а саме:

Ігор Дейкало - заворгвідділом РДА:

- Я вже майже 5 років не можу отримати бланки держактів, хоча за все давно заплачено гроші. І я - працівник адміністрації, а яка ж тоді увага до інших людей?

Михайло Росяк - сільський голова Городка:

- У нашому селі давно виконано всі роботи по його газифікації. Але голубого палива в будинках жителів досі нема, бо не виготовлені держакти на землю, де розміщена ГРС. Чи не вина тут райвідділу Держкомзему, котрий не проконтролював це питання?

Любомир Золотий — перший заступник голови РДА:

- Думаю, що, в першу чергу, мала надійти пропозиція від Ольги Василівни щодо правильності розташування ГРС, адже це тягнеться з 2004 року. Потрібне більше розуміння всіх у питаннях, де йдеться про потреби людей. Мусимо терміново вирішити це упущення і подати газ до людських осель у Городку. До речі: днями відбулася зустріч компетентних осіб з «Тернопільгазу», з Богородчан та керівництва району. В багатьох питаннях щодо газифікації району ми, нарешті, дійшли консенсусу.

Про роботу структурних підрозділів РДА, органів місцевого самоврядування з реалізації завдань, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабміну, розпорядженнями голів обласної та районної адміністрацій інформував начальник відділу контролю РДА Віктор Шевченко, а про підсумки роботи щодо розгляду звернень громадян у 2009 році - головний спеціаліст відділу діловодства Наталія Малофей.

Чи почуто голос кожного, хто переживає сьогодні певні труднощі у світлі винесених на обговорення колегії життєво-важливих питань? Думається, що так, оскільки чимало було висловлено пропозицій, критичних зауважень, ділових міркувань, застережень. Наболіле почула і влада, справедливо визнавши, що чимало проблем можна було не допустити і розв'язати, якби для цього попрацювали всі разом - сільські голови, і відділи та управління тих чи інших структурних підрозділів. Ці резюме-міркування висловив голова райдержадміністрації Ярослав Навольський, підсумовуючи роботу колегії.

Ольга ЛИЧУК
Газета "Колос" №11-13 від 4 лютого 2010 року

Пошук

Система Orphus