Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

У Заліщицькому районі саботують ідею утворення національного природного парку “Дністровський каньйон"

Про цю новину, а також про те, що загалом на Тернопіллі саботують утворення національного природного парку “Дністровський каньйон” повідомив, під час прес-конференції у столиці 28 жовтня, голова екологічної громадської організації “Зелений світ” Олександр Степаненко.

Наразі найкраще до ідеї парку поставилися у Бучацькому районі, де погодилися виділити землі поза населеними пунктами. Можливо, незабаром це зроблять у Монастириському районі.

До речі, саме у Бучацькому районі, в Золотому Потоці готові виділити для розташування адміністрації парку приміщення колишнього панського будинку, що у радянські часи був також школою. Тепер ця споруда пустує, - продовжує голова екологічної громадської організації. - А от у Заліщицькому та Борщівському районах ідею утворення парку саботують.

Згідно із законодавством, райдержадміністрації отримали значні повноваження розпоряджатися земельними ділянками, розташованими поза межами населених пунктів і деякі їх представники гадають, що хтось купить ті землі. Тому можна припустити, що вони не хочуть передавати землі державному підприємству, - каже пан Степаненко. - Їм, ймовірно, цікавіше віддати ділянки у приватні руки, але вони не думають, що саме національний парк може допомогти у розвитку місцевої економіки.

За словами пана Степаненка, на тих землях, що їх мають віддати для нацпарку, незаконно видобувають гравій та камінь, як от у
Добрівлянах, Гориглядах чи Возилові. А в Бучацькому лісництві, у заказнику “Поліково” під виглядом санітарної чистки лісу вирубують здорові столітні дуби.

Цікаво, що тяганиною із утворенням природного парку голови місцевих рад та адміністрацій у буквальному розумінні порушують аж декілька указів президента, державну та обласну програми розвитку екомережі, зауважує Олександр Степаненко.

До речі, голова обладміністрації Юрій Чижмарь своїм розпорядженням доручив Борщівській, Бучацькій, Заліщицькій, Монастириській райадміністраціям забезпечити до 15 листопада підготовку висновків райадміністрацій, погоджень управлінь Держкомзему в районах, відділів регіонального розвитку, містобудування та архітектури райадміністрацій, санепідемстанцій в районах щодо створення національного природного парку “Дністровський каньйон ”.

 

Пошук

Система Orphus