Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

За двома зайцями: наслідки стихійного лиха і чи бути Дністровському каньйону...

У Заліщиках відбулося виїзне засідання колегії облдержадміністрації під головуванням Ю.Чижмаря, який відразу зауважив: «Це - підсумкова колегія, яка зумовлена тим, що питання, винесені на порядок денний, стосуються південних районів області. Зокрема, це - хід ліквідації наслідків липневої стихії та організація національного парку «Дністровський каньйон».
Юрій Васильович найпершим чином привітав Коропецького селищного голову С.Скрипника (Монастириський район), який згідно Указу Президента України нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. Ця нагорода - за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, багаторічну сумлінну працю.

Повінь 2008, ЗаліщикиЗ інформацією про хід ліквідації наслідків стихії виступив заступник голови ОДА Б.Якубовський.


«Внаслідок стихійного лиха в області зруйновано та пошкоджено 519 житлових будинків, 35 із них не підлягають відновленню, 173 можна капітально відремонтувати, 311 потребують поточного ремонту. На 17 грудня ц.р. потерпілі отримали грошову компенсацію за всі пошкоджені і зруйновані будинки. Повністю профінансовано та закінчено будівництво 1 зруйнованого будинку в Устечку (готується до введення в експлуатацію), 7 навчальних закладів, 5 дошкільних, 4 - охорони здоров'я, 3 об'єкти закладів культури, 233,9 км доріг державного та місцевого значення, 6 автомостів. Для ліквідації наслідків стихійного лиха з Держбюджету в область надійшло 103,9 млн.грн., з яких 96,7 млн. грн. субвенцій Держбюджету обласному бюджету і 7 млн. - з Держфонду. 182,1 млн.грн.-це загальна потреба коштів на ліквідацію повені в області".
Надійшло 103 млн.грн. Заліщицькому району. Є ще потреба у 5,4 млн.грн.
Додатково області для ліквідації наслідків повені потрібно 119,2 млн.грн. субвенції.

На колегії виступили голови РДА постраждалих районів.

Ярослав Навольський, голова Заліщицької РДА, зокрема зауважив, що в нашому районі всі кошти освоєні стовідсотково, за винятком тих, що передбачені на школу в Устечку і ремонт сільської дороги в Добрівлянах. Щоб проавансувати виконання цих, робіт, кошти будуть передбачені у бюджеті наступного року, на це сподіваємось.

Про організацію в області національного природного парку «Дністровський каньйон» розмови ведуться не перший рік. Є з цього приводу Укази Президента, рішення Ради національної безпеки й оборони України, на виконання яких Кабміном України доручено Тернопільській ОДА забезпечити підготовку та внесення узгоджених пропозицій щодо створення національно-природного парку «Дністровський каньйон», який принагідно зауважимо - входить до семи природних чудес України.

Дністровський каньйон, ЗаліщикиОднак, як виявилось під час проведення сходів громадян у селах району, люди не зовсім розуміють, на які потреби буде використовуватись земля прирічкової зони, чи можна буде вирощувати городину, як розвиватиметься зелений туризм, чи використовуватимуться пасовища. Усвідомлення проблеми - глибше і, звичайно, потрібне детальніше роз'яснення з функціонування національного парку. Виконуючий обов'язки начальника обласного держуправління охорони навколишнього середовища О. Миколенко сказав, що створення національного парку - це загальна світова тенденція. Жодна країна не може існувати без заповідних територій: у нас вона становить 8 відсотків, а в Європейських країнах - 17-18. Станом на 17 грудня ц.р. райдержадміністрації, виконавчі органи місцевого самоврядування, управління лісового та мисливського господарства, інші землекористувачі подали держуправлінню охорони навколишнього природного середовища в області 36 погоджень місця розташування НПП із 79, в тому числі 15 землекористувачів із 24 та 21 сільських, селищних, міських рад із 55.

Співіснування населення і природи - ось завдання національного парку.
За останні два місяці розроблено графік проведення зустрічей з громадянами тих сіл, землі яких пропонуються для національного парку. У Монастириському районі всі сільські ради погодились на таку пропозицію. У Бучачі - територіальні громади лише трьох сіл не погоджуються на це. Найгірші справи в Борщівському і Заліщицькому районах. 

Олег Миколенко розміркоковував: «Ми даємо на розгляд сільських рад проект під цей парк. Потрібні ваші пропозиції в тому плані, які землі Сільрада виділяє, які не погоджується для таких цілей надати». «Людей насторожує створення національного парку в тому сенсі, що вилучатимуть землі над Дністром, - сказав міський голова Заліщиків Володимир Бенев'ят. - Ми не можемо їх віддати, адже тут мешкають наші жителі. І чому Дністровський каньйон не стосується, наприклад, Буковини?» У відповідь прозвучало, що утворення Дністровського каньйону починається з Тернопільщини. І це тільки перший етап.

Вирішено провести відкриті публічні слухання і таким чином зняти гострі питання. Голова облради Михайло Миколенко запропонував створити робочу групу, яка має компетентно доводити інформацію до людей. А заодне доцільно було б поїхати в Косів на Івано-Франківщину, і вивчити це питання там в тому сенсі, які переваги для людей має створення такого національного парку.

Колегія заслухала інформацію в.о. начальника головного управління з питань внутрішньої політики ОДА В.Ткача «Про стан виконання Указу Президента України «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні, В.Гульовського, в.о. начальника головного управління з питань туризму, сім'ї, молоді і спорту ОДА «про виконання обласної програми протидії торгівлі людьми на період до 2010 року". Із підсумковим словом, виступив голова ОДА Юрій Чижмарь

Ольга Личук,
Газета "Колос"

Читайте також

Пошук

Система Orphus