Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Зустріч польських та українських гімназистів

Погідними вересневими днями Заліщанщина зустрічала гостей із Польщі. Колектив Залішицької державної гімназії імені братів Гнатюків привітав хлібом-сіллю на розкішних українських рушниках делегацію із Мільовки у складі чотирьох керівників та шістнадцяти учнів. Щиро привітала закордонних гостей на Наддністрянській землі директор гімназії О.С.Царьова.
Гостинність українців підтвердилася вкотре на практиці, родини гімназистів поселили в себе юних поляків. А в стінах навчального закладу була запропонована цікава й насичена програма. Хлопчики та дівчатка разом зі своїми наставниками знайомились із навчальним процесом у Заліщицькій гімназії.

Зокрема, гості побували на уроці музики, який провів вчитель М.М.Голов'яник. Прекрасна мелодика української пісні наповнила серця іноземців неповторною радістю. А далі закордонні гості заспівали українською мовою "Ти ж мене підманула", "Маруся раз, два, три...", і в душі кожного з присутніх стало бентежно, адже вічна краса народної пісні - це голос народу, поетичний вияв його запальної вдачі, мрій і прагнень.

Ближче польські та українські школярі познайомилися один із одним під час психолого-педагогічного тренінгу, який підготували психологи навчального закладу Н.І.Штих та І.В.Гарвасюк.

Одним із найбільших скарбів, які успадковує кожне нове покоління від нащадків, є пам'ятки архітектури, а також чудові природні ландшафти. Щоб познайомити поляків із нашими історичними і природними надбаннями, було організовано ряд екскурсій. Гостей радо зустрічали золотоверхі куполи Зарваниці (кер. М.М.Бежук, Н.І.Стець); наш славний Тернопіль (екскурсію провів голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Є.В.Юрківський); коломийські музеї "Гуцульщина" та "Писанка" (кер. О.П.Дорощук, Н.М.Словацька); фортеці Кам'янця-Подільського та Хотина (кер. Я.Я.Рибак, Н.Я.Гуцуляк); збаразький замок Потоцького, кременецька Бона та музей Юліуша Словацького (кер В.Г.Дяків).

Заліщицькі гімназисти познайомили гостей не лише зі своїми високими інтелектуальними досягненнями, але й умінням готувати смачні українські страви, відбулась дружня гостина - під керівництвом своїх класних керівників учні запропонували полякам національні страви.

Спілкуючись з іноземцями-ровесниками, учні гімназії прагнули показати, що одним із найсвятіших наших почуттів є шана до України. А починається вона з батьківського порога, з калини у дворі, з рідної мови, зі стежки до домівки друга, з вікна рідної хати, незрадливої материнської посмішки. Тому гостям було запропоновано взяти участь у презентації нашої держави - виховній годині на тему: "О мово рідна!", яку підготували учні 4-А класу (класний керівник Н.А.Грушко).

Свій досвід роботи з хореографії представила гостям на уроці вчитель Л.В.Вилка. Українці і поляки разом вивчили танець "Канада".

Дозвілля молоді заповнювали святкові дискотеки, а на прощальному вечорі пролунали з уст гостей пісні українською мовою.

На свято були запрошені міський голова В.С.Бенев'ят, голови обласної та районної профспілки працівників освіти і науки України Є.В.Юрківський та О.В.Прогодюк, інспектор шкіл Н.Я.Юзьвак.

Приїзд польської делегації і для гостей, і для гімназистів назавжди залишить незабутні спогади. Учні та педагоги Заліщицької гімназії радо прийняли запрошення в жовтні цього року відвідати Мільовку. Отож, нас чекають нові враження.

Наталія СЛОВАЦЬКА,
заступник директора з виховної роботи
Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків

Читайте також

Пошук

Система Orphus