Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

В Заліщиках явилась Богородиця

Образ Святої Богородиці вже тиждень бачать мешканці Заліщик у вікні одного з будинків свого міста. Тут постійно збираються до молитви люди. Церква, наразі, цього місця офіційно не визнає.
Богородиця явилась у ЗаліщикахЯвлення Божої Матері, як розповідають місцеві жителі, сталося саме на свято Успіння Богородиці – 28 серпня. Зранку, коли сходило сонце, містом йшов рибалка. Він і побачив промінь, що світився на вікно другого поверху колишнього гуртожитку консервного заводу. На склі чоловік розпізнав образ Матері Божої, про що розповів усім своїм знайомим. Тепер про явлення Марії говорить все місто та прилеглі села.

– Після свята Успіння прийшла на роботу, а співробітники кажуть, що бачили образ Божої Матері, – показуючи кореспондентам “20 хвилин” дорогу до колишнього гуртожитку, розповідає місцева жителька Людмила Клічук. – У той же день хотіла піти глянути, але зловив апендицит, то тільки з лікарні вийшла – саме туди йду.На місці з’яви кореспонденти бачать із десяток людей. Під стінами сірої триповерхівки, саме навпроти райлікарні, горять свічки, лежать квіти. Люди вказують на вікно другого поверху пальцями. Ходять, розглядаючи його під різними кутами. Дехто молиться, перебираючи у руках вервечку.

На склі вікна другого поверху видніється фіолетово-пурпурово-оранжеве зображення у вигляді людської статури з похиленою головою.

 

– Кожного дня зображення стає чіткішим, – стверджує мешканка сусіднього дому Ярослава Парасюк. – По сусідніх вікнах також об’явлення бувають. Вчора я бачила там зображення 12 апостолів за столом, а дочка казала, що ангела бачила.

Почувши нашу розмову, жіночка, яка стоїть поруч, додає, що теж бачила ангела.Найбільше люду збиралось під вікном з образом на вихідні. У суботу і неділю тут відправляли Службу Божу, під вікном поставили імпровізований пристол із хрестом, образами і свічками. З сусідніх сіл люди їхали сюди бусами. Віруючих зібралось стільки, що практично перекрили дорогу, яка веде з Тернополя до Чернівців. На місце приїхали “даішники” і просили людей трохи розступитись, щоб могла проїхати машина.

Зараз біля вікна та навпроти постійно збираються з десяток людей. Ходять сюди пацієнти і лікарі з райлікарні.

– Раніше якось не вірила, а вчора глянула, і якийсь мороз по шкірі пішов, – розповідає лікар райлікарні Ірина Удод. – З лікарні всі люди сюди ходять. Про якесь сцілення чи раптове покращення ніхто не говорив – просто моляться.

Попри те, що більшість жителів Заліщиків вірять в диво, є і скептики.
І ви на це повелись? – криво усміхаючись, питає кореспондентів “20 хвилин” місцевий житель Тарас. – Люди не освічені і шукають собі якогось чуда. Я хімік за освітою, тому знаю – такі “образи” — це залишки плівки, яка залишається на склі після виробництва. З вікна воно практично не змивається. Але коли добре потерти концентрованим оцтом, то зійде.

Квартира, у вікні якої люди бачать образ, належить сім’ї місцевих підприємців Миронюків. Чоловік із дружиною продають продукти на місцевому ринку. Сусіди розповідають, що сім’я останнім часом не буває у місті – їздили в село город копати, а тепер — в Чернівці. Номера мобільного до Миронюків сусіди не мають. Радять спитатися на ринку.

Жіночка, що продає в магазинчику біля ринку, телефонує зі свого мобільного до сина підприємців. Каже кореспондентам, що зараз він із батьком підійде. Проте за кілька хвилин вже з’ясовується, що зустрічі не буде. Продавець каже, що Миронюк нічого розповідати не хоче і радить звертались до отців.

– Я вам допомогла б, але він просив не давати його номера телефону, – розводить руками жінка. – Знаєте, від часу явлення його вже “дістали”. Всі приїжджають, розпитують, хочуть зайти подивитися.

В селі розповідають, що нічим особливим сім’я Миронюків не відзначається. Звичайні добрі люди. Ніби ні з ким не сваряться і ходять до церкви.
Малюнок на склі у вікні будинку в Заліщиках, де люди бачать образ Богородиці, є грою світла на пошкодженій поверхні, кажуть спеціалісти Бережанського склозаводу.

У той же час під стінами будинку далі збираються до молитви люди. Місцевий священик покличе на місце події керівництво єпархії, щоб вирішити, чи викликати спеціальну комісію для вивчення явища, чи ні.

Поява малюнка – не рідкість


– Це так звана інтерференційна картинка, – розповідає спеціаліст. – На новому склі такого не буває, а от коли з часом поверхня пошкоджується, то на ній можна побачити жовті і сині кольори. Це не є рідкісним явищем. Чому в даному випадку картинка набрала такого вигляду, я пояснити не можу.

Інженер каже, що малюнок зі скла можна зняти, якщо протерти поверхню кислотою.

Вирішують, чи кликати комісію

Парох церкви Покрови Святої Богородиці Заліщиків Іван Сендзюк цього тижня планує запросити в Заліщики керівників своєї єпархії. Разом священики вирішать, чи варто викликати для дослідження скла спеціальну комісію, яка досліджувала б питання, чи дійсно це явище є знаком Божим.

Джерело - http://20minut.ua/

Читайте також

Пошук

Система Orphus