Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Обласний семінар зібрав істориків

Історія допомагає глибше пізнати життєпис власного народу. Треба прагнути до об'єктивного висвітлення особливостей розвитку рідного краю у різні періоди, визначати пріоритети історичної краєзнавчої науки. Саме такою була мета обласного семінару методистів історії райметод кабінетів, проведеного під керівництвом методиста облінституту післядипломної педагогічної освіти М.Т.Залипецького, що проходив на базі Заліщицького району.

Відбулися екскурсії у шкільні музеї Лисівців і Товстого. Особливий інтерес викликали виготовлені місцевими майстрами побутові речі першої половини XX ст. Зацікавили відвідувачів археологічні експонати, що свідчать про життя давніх людей на нашій території. Директори музеїв поділилися досвідом, принагідно зазначивши, що недостатнє фінансування не дозволяє повністю представити зібраний матеріал і класифікувати його.
Учасники семінару взяли участь у відкритих заходах Заліщицької державної гімназії ім. Братів Гнатюків. Спочатку учні гімназії під керівництвом учителя історії Н.Я.Гуцуляк провели змістовну екскурсію навчальним закладом, познайомивши гостей із досягненнями гімназистів, зокрема в історичному та громадянському напрямку. Це - співпраця зі Всеукраїнською асоціацією вчителів суспільних та грома-дянознавчих дисциплін «Нова Доба», участь у конкурсах «Аліанте», а також тих, що відбуваються у рамках руху учнівської молоді «Моя земля -земля моїх батьків».

Відбулося спільне відкрите засідання історичної секції наукового гімназійного товариства «Пошук» та історичного відділення Заліщицької філії обласного відділення МАН. Директор гімназії О.С.Царьова у своєму слові познайомила учасників семінару з роботою історико-краєзнавчої студії «Спудеї», яка досліджує історичні пам'ятки регіону, назвала гімназистів-переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Це - Ю.Коцебейчук, М.Козарійчук, Б.Шмиглик, Т.Прокоп.

Під керівництвом учителя історії Г.В. Коцебейчук учні навчаються збирати, систематизовувати матеріал та оформляти його у повідомлення. З результатами такої наукової праці присутніх ознайомили гімназисти Р.Грушко, Н.Дяків, М.Рудько. Заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії В.Г. Дяків представив учнівські роботи, які захищалися на обласному рівні в історико-географічній секції МАН.

Про історичні погляди письменника, директора місцевої вчительської семінарії Осипа Маковея розповів учень 10 класу О.Колодницький. Про діяльність вчительської семінарії у першій чверті XX ст. розповів одинадцятикласник Т. Берестецький. Змістовним був виступ випускника, призера обласної олімпіади з історії І.Стахурського про історію Іоано-Богословського монастиря в с.Хрещатик на Буковині.

У секції історії України про невідомі сторінки діяльності митрополита А Шептицького розповів ТКрасніков Археологічні пам'ятки Заліщанщини представив Т Прокоп Всі учні, які захищали свої роботи ставали переможцями та призерами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН.

Із заключним словом до учасників семінару звернувся знаний краєзнавець, доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії ТНПУ ім. В.Гнатюка О.М.Петровський, наголосиши, що робота місцевих ентузіастів-краєзнавців має отримати резонанс серед громади та регіону. У семінарі взяв участь методист облцентру краєзнавчої роботи П.В.Фалінський, закликавши присутніх активізувати роботу по виявленню та облікуванню пам'яток історії і залученню учнів до руху учнівської молоді «Моя земля - земля моїх батьків». Голова облосередку Всеукраїнської асоціації вчителів історії та громадянознавчих дисциплін "Нова Доба" Ю.Й.Вовк проінформував методистів про напрямки діяльності організації, спонукаючи до розширення членства у цій авторитетній структурі, а також розповів про навчально-методичний семінар в Ізраїлі у рамках програми "Толерантність на прикладі вивчення Голокосту".

На завершення семінару методист історії ОІКППО М.Т.Залипецький подякував всім його учасникам і дав високу оцінку організаційній роботі методиста історії та права районного методкабінету Л.І.Безі.

Такі зустрічі фахівців стимулюють наукову роботу, творчість педагогів, допомагають правдиво навчати історію рідного краю школярів та молодь.

Василь ДЯКІВ,
заступник директора з навчально-виховної роботи
Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків,
газета "Колос"

Читайте також

Пошук

Система Orphus