Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

День Незалежності України 2021

«З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТИ, ВЕЛИЧНА І СВЯТА,
ІЗ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ,  КОХАНА УКРАЇНО!»

У 30-у річницю проголошення Акту незалежности України, 24 серпня цього року, на заліщицькому майдані вранці відбувся благодійний забіг, організований освітньою програмою «Друзі» для підтримки дітей-сиріт, напівсиріт, соціально незахищених дітей з міста Заліщики та обласного багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру. Його  натхненниками стали волонтери Марина Іванська, Юлія Воробель, Таїсія Рубаняк, Андрій Білінський, Іванна Максимишин. Зібралися більше ста учасників заходу з різних установ, гімназії та шкіл міста, яких об’єднала небайдужість. На забіг приходили цілими сім’ями та родинами. До нього прилучилися і представники міської ради: секретар Уляна Лисак, заступник голови з гуманітарних питань Олеся Кирилюк, керівники та працівники відділів міської ради.

Розпочав подію парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці, координатор освітньої програми «Друзі», отець Іван Сендзюк, який розповів про завдання заходу, подякував присутнім за милосердя, що є ознакою християнської любови, та закликав до примноження добрих справ. Роксолана Бова провела руханку під ритмічну музику, яка збадьорила і зарядила енергією присутніх.

Маршрут забігу проходив вулицями міста у супроводі представників поліції та невідкладної медичної допомоги. Після забігу кожен отримав сертифікат про участь у благодійному заході, внаслідок якого зібрано 17000 грн., а ще відчуття єднання у Божій любови, яка приносить силу духу і віри, та робить світ милосердним. На завершення події прозвучала пропозиція отця Івана Сендзюка про проведення традиційного благодійного забігу у День Незалежности України, яку підтримали присутні.

Того серпневого дня святкові події продовжувалися урочистою ходою колони, яка рухалася від церкви Пресвятого Серця Христового під звуки духового оркестру Заліщицької музичної школи. У колоні були представники влади, мешканці міста, які несли великий Державний Прапор України. Вшановуючи героїв-борців різних поколінь, біля пам’ятників та меморіального комплексу «Борцям за волю України» були покладені квіти та звучали мистецькі твори. Вони засвідчували любов і шану заліщан до тих, хто віддав своє життя у боротьбі за здійснення мрії багатьох поколінь – проголошення Незалежности України.

Тоді ж були покладені квіти до пам’ятника Осипу Маковею (23 серпня 1867 р. - 21 серпня 1925 р.) з нагоди вшанування дня народження та дати відходу за межу Вічности видатного письменника, педагога та громадського діяча.

Далі на заліщицькому майдані відбулися урочистості, присвячені 30-річчю відновлення Незалежности України «Незалежній Україні слава нині і повік!». Прологом «Зродились ми великої години» у виконанні зведених хорів та танцювальних колективів (керівники Ганна Навізівська, Олена Свідзінська) розпочалося чудове свято. Продовженням стала вітальна пісня «День Незалежности» у виконанні Олександри Іліщук і танцювального колективу «Асорті» (балетмейстер Наталія Пелещишин). Рефреном звучало над майданом: «З Днем незалежности, велична і свята, із днем народження,  кохана Україно!»

Урочиста частина події розпочалося виконанням Миколою Когутом, Сергієм Костюком, Володимиром Червінським Державного Гімну України. Ведучі Оксана Безушко та Василь Дяків запросили до благословення і слова парохів місцевих церков - отців Романа Бронецького, Івана Сендзюка, Василя Хребтака, Ярослава Шмиглика, Богдана Сливку, які звернулися до присутніх з молитвою і напутніми словами, в яких подякували Богу за ту милість, яку Він дав нашому народу - державність, за мир і єдність, за перемогу добра і любови над злом та ненавистю.   

Заліщицький міський голова Іван Дрозд у своєму виступі привітав жителів громади з Днем Незалежности України, підкреслив, що історичні традиції національно-визвольної боротьби засвідчують бажання українського народу жити у вільній, соборній державі. Іван Петрович щиро подякував усім, хто за 30 років приклався до розбудови демократичної, вільної, незалежної України і вручив високі нагороди.

Медаллю «30 років Незалежности України» Заліщицька міська рада нагородила фундаторів-державотворців, активних громадських діячів, учасників національно-демократичних перетворень: Володимира Кулачковського, Павла Лесюка, Пилипа Глібова, Василя Рудика, Івана Навольського, Степана Навольського, Ярему Бутковського, Павла Мамалигу, Любомира Рудька, Наталію Горин, Ярослава Гринишина, Романа Краснюка, Ігоря Косована, Михайла Короля, Михайла Сопилюка, Василя Іванишина, Василя Корчака, Антона Могилюка, Богдана Кіцканюка, Василя Дякова.

Висловлюючи безмежну та щиру вдячність родичам тих, хто віддав своє життя, захищаючи незалежність та свободу України у російсько-українській війні, міський голова І.П.Дрозд вручив подяки Євгенії Козак - матері Олега Гулька, Вірі Лаврик - матері Станіслава Лаврика, Аллі Квач - матері Ореста Квача, Ользі Стратій - дружині Володимира Стратія, Марії Зварич - матері Анатолія Карпця, Лілії Качці - дружині Івана Качки, Катерині Ромі, дружині Костянтина Роми, Олександрі Войчишин - дружині Бориса Войчишина, Ользі Джумазі - матері Андрія Джумаги, Дарії Боринській - матері Романа Боринського, Людмилі Гембатюк - дружині Олега Гембатюка, Наталії Потаповій-Дем’янів - сестрі Андрія Потапова, Василю Хапіцькому - батьку Сергія Хапіцького, Ганні Воронській - матері Михайла Воронського.

Грамотами міського голови нагороджені учасники бойових дій у зоні АТО/ООС Любомир Яремейчук, солдат 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, Віталій Мурин, Віктор Навольський.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання  службових обов’язків та з нагоди Дня Незалежности України нагороджено грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації учасники ООС: Андрія Степового, Андрія Турковського, Михайла Турчака, Анатолія Цяпу; а грамотою Тернопільської обласної ради: Івана Шипітка, Романа Молдаванця, Ігоря Народового.

Ансамбль Заліщицького вищого професійного училища (керівник Володимир Червінський) натхненно виконав духовний гімн України «Боже, великий, єдиний…». Присутні на святі вшанували хвилиною мовчання всіх героїв, які віддали своє життя за незалежність і свободу України.

Захисники докладають велетенських зусиль для збереження мирного неба над головою громадян, для щасливого дитинства юного покоління і майбутнього нашої держави. Діти – вихованці закладів дошкільної освіти – під музику в’їхали на свято на велосипедах, самокатах і випустили у небо жовті та блакитні повітряні кульки як символ добра. Над майданом лунало: «Хай живе Україна! Навіки – вільна! Навіки – незалежна! Хай мир, спокій та щастя панують на нашій рідній землі!  Зі святом вас! З Днем Незалежности України!»

Фіналом урочистої частини звучала композиція «Україно! Многая літа!» - славень для семи труб з фортепіано у виконанні учасників дитячої музичної школи (керівник Назарій Матійчук, концертмейстер Ярослав Гринишин).

Ведучі концерту, присвяченого 30-річчю відновлення Незалежности України,  Роман Мельник та Лілія Дмитрук разом із вихованцями Заліщицького будинку дитячої та юнацької творчости виконали величально «Заспіваймо пісню за Україну» та «Україна – це ми». У пісенний віночок слави і процвітання України вплели свої прекрасні художні номери Роксолана та Андріана Миронюки,  Іванна Шкрабик, дует у складі Юлії Котузяк та Николая Вереньки, народний аматорський театр пісні «Вишиванка» Заліщицького міського будинку народної творчості (керівник Сергій Костюк), а також натхненно пісню виконали Роман Мельник і Тетяна Богуцька.

Солістка Аліна Бронецька та танцювальний колектив «Асорті» Заліщицького міського будинку народної творчості (керівники Олександра Іліщук та Наталія Пелещишин) виконали вокально-хореографічну композицію «З днем народження, Україно!». Дарував усмішку глядачам вокальний ансамбль «Співаночка» с. Бересток (керівник Юлія Котузяк). Танцювальні композиції представляли молодша танцювальна група народного ансамблю пісні і танцю «Дністер» (балетмейстер Олена Свідзінська), колектив «A-girls» Заліщицької державної гімназії (постановниця Роксолана Виклюк).

Хорова група «Дністра» (хормейстер Ганна Навізівська, концертмейстер Олег Мартинчук), вихованці мистецької музичної школи Антоніна Пристаж, Степан Гущус, дует сім’ї Рахтурак (с. Лисичники), Ірина Українець презентували пісні, присвячені історії та красі рідного краю, сьогоденню та майбутньому.

На завершення концерту запрошені гості - пів фіналістка «Голосу Країни» Катерина Гладій та хіп-хоп артист, теле- та радіоведучий ХАС у своїх піснях дарували заліщанам любов та натхнення.

У рамках святкування силами колективів міста Заліщики і громади загалом були представлені виставки декоративно-прикладного мистецтва, квітів, відбулись цікаві майстер-класи, працювала розмаїта локація «Гостинна Заліщанщина», діяли атракціони, кіоски громадського харчування, фотозони.

Крім того, з нагоди Дня незалежности України традиційно відбувся шаховий турнір, у якому взяли участь шахісти з Бучача, Чорткова, Борщева та Заліщиків. У змаганнях кращим із заліщицьких шахістів став керівник клубу Василь Самборський. Під час цього турніру вшанували пам'ять славного заліщицького шахіста і благочинця Миколи Орищука.

Заліщицький міський голова І.П.Дрозд разом із виконавчим комітетом Заліщицької міської ради висловили щиру подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні заходів, присвячених 30-й річниці відновлення Незалежности України. Адже 24 серпня була створена справді святкова атмосфера. Завдяки професіоналізму, креативності та злагодженій роботі дійство вийшло яскравим, незвичайним, веселим і незабутнім і пам’ятним.

Оксана ДЯКІВ

Світлини Василя ІВАНИШИНА

Пошук

Система Orphus