Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Ювілейний випуск "Гомону Віків" (присвячений річниці Заліщиків)

2020-й став особливим роком для колективу Заліщицького районного краєзнавчого музею, адже саме тоді вийшов друком п’ятий випуск  літописно-краєзнавчого збірника Заліщанщини «Гомін віків». Журнал містить традиційні рубрики, такі як: археологія, історія, постаті, мистецтво, етнографія, фольклор, економіка, рецензії. Про це інформує Віталій КАСПРУК, директор Заліщицького районного краєзнавчого музею.

Завдячуючи нашим авторам, збірник вийшов актуальним для поціновувачів історії Заліщицького краю. У рубриці «Археологія» цікавими будуть дослідження Оксани Ротар, Яни Яковишиної, Тараса Ткачука, Оксани Драгомирецької. Шанувальники археології зможуть прочитати про дослідження трипільської культури в Заліщицькому краї. Адже археологія відкриває нам прадавнє минуле нашої землі.

Наступний розділ «Історія» розповість читачам про дослідження Петра Сіреджука, Оксани Дяків, Світлани Боднар, Ігоря Боднара, Михайла Сопилюка. Тут читачі мають змогу простежити участь заліщан, жителів нашого краю у лавах УГА і в битвах на фронтах Європи у Другій світовій війні. Також висвітлюються матеріали про цікавих персоналій, які жили чи бували в місті.

Про становище греко-католицької та католицької парафій міста у XVIII столітті можна дізнатися, прочитавши збірник «Гомін віків». Розділ «Постаті» розповість читачам про напрацювання Оксани Ротар, Миколи Проціва, Віталія Каспрука, Ігоря Кулачковського. Шанувальники історії мають змогу почитати матеріали про Омеляна Поповича, Осипа Маковея, Леонтія Скибіцького, Євгена Кохана та дізнатися про їхній вклад у розвиток краю.

Розділ  «Мистецтво» представлений статтями Оксани Безушко, Сергія Грабового. Читачі матимуть змогу ознайомитися з народними колективами Заліщицького краю, а також з тим, як вшановувалися видатні діячі краю в нерухомих об’єктах. Ці матеріали стануть у нагоді тим, хто цікавиться розвитком культури на теренах Заліщицького району.

У розділі «Етнографія» поціновувачі заліщицької вишиванки ознайомляться з працею Людмили Булгакової-Ситник та з описом технік вишивання, а також простежать за розвитком вишивки у XIX-XX ст.

Рубрика «Фольклор» представлена напрацюваннями, на жаль, нині покійного журналіста Олега Вістовського. Саме він зібрав та опрацював легенди села Іване-Золоте.

У розділі «Економіка» читачі мають змогу ознайомитись із становищем Заліщанщини в часи турецької окупації 1672-1699 років. Колективна праця Миколи Стрішинця, Олени Павлової, Костянтина Павлова розповідає про занепад краю в цей період.

Рубрика «Рецензії» ознайомлює шанувальників історії і оцінкою Василя Слободяна праці Василя Олійника «Костел святого Станіслава в Заліщиках». Для тих, хто не читав книги Василя Олійника, буде  хороша нагода це виправити, прочитавши рецензію та звернувшись до книги «Костел святого Станіслава в Заліщиках».

П’ятий випуск журналу «Гомін віків» зібрав у собі напрацювання багатьох авторів, за що їм велике спасибі. Колектив Заліщицького районного краєзнавчого музею також висловлює щиру подяку Сектору культури, молоді та спорту (завідувач Оксана Безушко) за фінансування видання. Сподіваємося, що п’ятий випуск журналу «Гомін віків» отримає гідну оцінку у справжніх поціновувачів історії Заліщицького краю.

Віталій КАСПРУК,

директор Заліщицького районного краєзнавчого музею

Пошук

Система Orphus