Агрегатор новин Заліщик в Інтернеті

Заліщики 1978р - Документальний фільм (Відео)

У наш час у Заліщиках є чимало любителів відео- і фотозйомки. Проте небагато жителів пам’ятає піонерів цієї справи у місті. А починалося усе понад 30 років тому. Перша, і до того ж серйозна «заявка», була зроблена ще влітку далекого 1978 року.

Тоді на станції юних техніків однокласників та любителів фото і відеозйомки звів випадок. Завзяті початківці потрапили до керівника кіно-фото гуртка Олега Яцули. Вони отримали завдання – зняти фільм на обласний конкурс аматорського кіно.

Враховуючи технічну обмеженість (брак плівки і реактивів), вирішили, що оптимальним буде зняти фільм про рідне місто. Тож за участю Олега Яцули, Юрія Корилюка, Володимира Кабачія і Тараса Хомишина було написано сценарій з детальним похвилинним плануванням кадрів. Ентузіасти одразу ж приступили до роботи.

Додатковою складністю було те, що відеоефекти доводилось створювати вручну. Фільмували все завзято – при повороті камери («обертання» сонця в кадрі), Юра Корилюк впав на землю і дивом уникнув пошкоджень. Зате ефект вийшов напрочуд гарно.

Саме у ті дні відбувалося встановлення пам’ятника на честь визволення Заліщиків від фашистських загарбників. Тож така непересічна подія теж потрапила у кадр. Оскільки плівку доводилось економити, вирішили зафіксувати тільки в’їзд танка на постамент, і потім – відкриття пам’ятника.

Остаточний монтаж закінчив Олег Яцула, а після – Володимир Кабачій написав текст для озвучення.

Після перемоги на обласному етапі фільм був представлений на всесоюзному конкурсі, який відбувся у Криму, де зайняв призове місце.

На жаль, фільм був знятий в одному екземплярі. У результаті багаторазових показів відбулося часткове руйнування плівки (включно з кадром із «ефектом сонця»). Але пошкоджені фрагменти Олег Яцула згодом вдало перезняв.

Пропонуємо переглянути відреставрований фільм.

 

Читайте також

Пошук

Система Orphus